2020 års mästerskapsmedaljer

DM

Silver (1): Bordtennis: Linnea Johansson, singel
Brons (1): Bordtennis: Linnea Johansson, mixed dubbel

Junior-DM

Guld (4): Bordtennis: Pontus Kjellander, singel (P15), Linnea Johansson, singel, dubbel (D20), Moa Natanaelsson, singel (F15)
Brons (6): Bordtennis: Hector Byström, singel (P15), Moa Natanaelsson, singel (J20), Linnea Johansson, singel (D17), Moa Natanaelsson, singel (D17), Moa Natanaelsson, singel (F14), Stina Källström, singel (F12)



Armbrytning



Bandy, herrar


I ett led av den pågående saneringen av bandyns ekonomi försatte man Hammarby Bandy AB i konkurs.
  Det skulle inte få någon effekt på själva a-lagsverksamheten. Men i augusti fick det den effekten att konkusförvaltaren förbjöd organiserad träning. I vilket fall som helst var Hammarby tvunget att tacka nej till Brobergs 100-jubileum den 17 augusti då de skulle ha mötts i en match.
  David Pizzoni Elfving och Adam Gilljam representerade A-landslaget under säsongen.


Träningsmatcher

190912 (Västerås)
Tillberga-Hammarby 0-8 (0-3)
Mål: Ted Bergström 3, Adam Gilljam 2, Robin Sundin, Pontus Nordenfors, David Jansson

190922 (Relitahallen)
Sirius-Hammarby 7-2

190927 (gruppspel, Svenska cupen i Lidköping)
Bollnäs-Hammarby 2-2 (0-1)
Mål, Hammarby: David Jansson, Ted Bergström
Publik: 400

190927 (Lidköping)
Villa Lidköping-Hammarby 3-3 (0-2)
Mål, Hammarby: David Jansson, Ted Bergström, Fredrik Larsson
Publik: 712

190928 (Lidköping)
IFK Vänersborg-Hammarby 7-1 (3-1)
Mål, Hammarby: David Jansson

191007 (Relitahallen, Uppsala)
Hammarby-Jenisej 2-7
Mål, Hammarby: Adam Gilljam, Ted Bergström

191009 (gruppspel, World Cup)
Broberg Söderhamn-Hammarby 3-1 (1-0)
Mål, Hammarby: Ted Bergström
Publik: 367

191010 (World Cup)
Hammarby-Dynamo Moskva 2-4 (1-4)
Mål, Hammarby: Robin Sundin, Carl-Johan Rutqvist
Publik: 173

191011 (World Cup)
AIK-Hammarby 0-6 (0-3)
Publik. 775

Spelartruppen

Målvakter:
1. Max Bergström (Falu BS)
43. Simon Folkesson (Västerås SK)
30. Filip Mörkdal (Västerås SK)
Utespelare:
10. Ted Bergström (Västerås SK)
7. Jacob Bucht (Västerås SK)
40. Adam Gilljam
9. David Jansson (Falu BS)
23. Fredrik Larsson
39. Ivan Lebedev
16. Felix Nyman
63. Tom Nyström
Pekka Rintala (Tillberga)
33. Calle Rutqvist
17. Robin Sundin
Jonas Söder (lån, IFK Rättvik)
66. David Thorén
Tränare:
Stefan Karlsson



Bandy, damer


Allsvenskan




Träningsmatcher

190831 Villa-Hammarby 12-0 (7-0) P: 43 (Sparbanken Lidköping Arena)

Allsvenska Cupen 191025-27

Hammarby-VSK Ungdom 0-1
Hammarby-Sunvära SK 0-2
Hammarby-Tranås BoIS 1-1
Hammarby-IFK Rättvik 2-2


Spelartruppen

Julia Ahlborg
Emma Dahlin
Olivia Dahlsten
Tove Eriksson
Johanna Haräng
Maja Irstam
Sanna Rinnbäck
Hilma Roos
Sophia Wikström
Esther Wirgén
Sofie Zachrisson



Basket, herrar


Tre Hammarbyspelare representerade olika landslag under försäsongen.
  Markus Takamgno deltog i B-EM för U16-landslaget i Podgorica, Montenegro och Ludvig Sjödin och Edwin Sunnebo spelade med när U15-landslaget vann en turnering i Danmark.


Basketettan Södra

191012 Hammarby-Högland 100-63 (26-16, 32-18, 27-9, 15-20) P: 279 (Farstahallen)
191020 Huddinge-Hammarby 82-112 (21-24, 15-32, 30-35, 16-21) (Edbohallen)
191026 Hammarby-Haga Bg Dolphins 93-106 (25-26, 17-23, 31-16, 18-26, 2-15) P: 119 (Farstahallen)
191110 KFUM Fryshuset-Hammarby 61-63 (11-16, 15-16, 19-18, 16-13) (Fryshuset CC)
191123 Hammarby-Kalmar 87-99 (21-22, 22-23, 21-25, 23-29) P: 164 (Farstahallen)
191130 Tälje-Hammarby 99-70 (33-13, 16-16, 29-19, 21-22) P: 100 (Rosenborgsskolan)
191207 Eskilstuna-Hammarby 77-82 (18-27, 19-18, 20-23, 20-14) P: 87 (Stiga Sports Arena)
191214 Hammarby-RIG Mark 81-90 (25-27, 28-21, 19-18, 9-24) P: 109 (Farstahallen)
191220 Hammarby-Wetterbygden 112-52 (35-12, 22-16, 22-10, 33-14) P: 172 (Farstahallen)


Svenska cupen

190915 Hammarby-Norrköping Dolphins 54-110 (21-24, 8-30, 14-27, 11-29) P: 179 (Farstahallen)


Spelartruppen

Mak Bajic
Nestor Betancor
Fredrik Björnsson
Leonard Cooks
Baba Dibba
Robertino Duric
Niclas Eriksson
Andreas Fronda
Noah Kelly
Ernesto Kocer
Michel Kouadio
David Leal (Fryshuset)
Sokrates Pavlidis
Jordan Samuelsson
Headcoach:
Åke Bärlin



Basket, damer


  

Division 2 Svealand

190914 Hammarby-Skur Basket 28-49
190922 Kungsholmen-Hammarby 71-25 (Konradbergshallen)
190929 Hammarby-Eskilstuna 44-71 (Farstahallen)
191006 Hammarby-Haga Haninge 43-53 (Farstahallen)
191013 KFUM Ekerö-Hammarby 49-64 (10-24, 15-8, 9-17, 16-15) (Stora Mossen)
191020 Hammarby-KFUM Linköping 31-53 (11-16, 6-16, 5-10, 9-11) (Farstahallen)
191027 Skuru-Hammarby 88-55 (26-14, 25-12, 16-15, 21-14) (Nacka Sporthall)
191109 Norrköping-Hammarby 78-41 (14-1, 25-8, 22-18, 17-14) (Stadium Arena B)
191129 Hammarby-Kungsholmen 29-78 (Farstahallen)
191208 Eskilstuna-Hammarby 71-52 (18-15, 21-10, 14-7, 18-20) (Stiga Sports Arena)
191215 Haga Haninge-Hammarby 45-49 (11-12, 14-15, 7-16, 13-6) (Brandbergshallen)


Spelartruppen

Sofia Avramidis
Evelina Boberg
Mariyama Bojang
Lulia Ghebregiorgis
Isabella Habteab
Belen Solomon
Denice Stewart
Headcoach:
Åke Bärlin



Bordtennis


  

DM

P15, singel: 1. Pontus Kjellander, 3. Hector Byström
Mixed dubbel: 3. Linnea Johansson
Damsingel: 2. Linnea Johansson
D20, singel: 1. Linnea Johansson, 3. Moa Natanaelsson
D20, dubbel: 1. Linnea Johansson
D17, singel: 3. Linnea Johansson, 3. Moa Natanaelsson
F15, singel: 1. Moa Natanaelsson
F14, singel: 3. Moa Natanaelsson
F12, singel: 3. Stina Källström



Boule



Bowling, herrar



Bowling, damer



Boxning



Fotboll, herrar


Fyra Hammarbyspelare följde med på A-landslagets januariturné till Qatar. Det var Simon Sandberg, Darijan Bojanic, Muamer Tankovic och Alexander Kacaniklic.


  

Spelartruppen

Mads Fenger
Gustav Ludwigson (Örgryte IS)



Fotboll, damer


  Ellika Holmberg var med F03-landslaget på en turnering i Indien i december.


Spelartruppen

Jonna Andersson
Klara Andrup (Kungsbacka DFF)
Alice Carlsson (Brommapojkarna)
Helén Eke
Hanna Folkesson (Djurgården)
Ellen Gibson
Britta Gynning
Dajan Hashemi (Linköping)
Emma Jansson
Elsa Karlsson (IFK Kalmar)
Emilia Larsson
June Pedersen (Piteå IF)
Jonna Ståhl
Frida Thörnqvist (Tyresö FF)
Ellen Wangerheim (Djurgården)
Tränare:
Pablo Piñones-Arce



Friidrott



Futsal, herrar


Sebastian Holmqvist representerade A-landslaget under säsongen. Bland annat deltog han i VM-kvalet i Kroatien i oktober. Ett kvar som dock inte slutade bra för Sverige. Senare under säsongen spelade även Taha Abdi Ali och Alan Arslan.


  

Futsalligan

191013 (Eriksdalshallen)
Hammarby-Nacka Juniors 9-0 (6-0)
Mål: Elvir Spahovic 3, Alan Arslan 3, Nicolas Alejandro Vaz Rodriguez, Josef Rakez, Christiane Barahona Montes
Publik: 425

191018 (Tomashallen)
Strängnäs-Hammarby 5-5 (4-4)
Mål, Hammarby: Elvir Spahovic 2, Özgur Yasar 2, Alan Arslan
Publik: 303
191103 (Gamla Idrottshuset)
Örebro-Hammarby 1-6 (1-1)
Mål, Hammarby: Fredrik Notice 2, Sebastian Holmqvist 2, Taha Ali, självmål
Publik: 853

191109 (Eriksdalshallen)
Hammarby-Uddevalla 4-3 (1-3)
Mål, Hammarby: Özgür Yasar 2, Sebastian Holmqvist 2
Publik: 303

191110 (Eriksdalshallen)
Hammarby-AFC Eskilstuna 4-5 (1-2)
Mål, Hammarby: Özgür Yasar, Sebastian Holmqvist, Michel Basberber, Tolga Ayranci
Publik: 352

191117 (Eriksdalshallen)
Djurgården-Hammarby 4-4 (1-4)
Mål, Hammarby: Özgur Yasar, Fredrik Notice, Elvir Spahovic, Liridon Makolli
Publik: 765

191208 (Boråshallen)
Borås-Hammarby 3-4 (2-3)
Mål, Hammarby: Yasar Özgür, Liridon Makolli, Patrick Mallengren, självmål
Publik: 601

191211 (Gamla Idrottshuset)
Örebro-Hammarby 2-4 (0-2)
Mål, Hammarby: Sebastian Holmqvist, Liridon Makolli, Özgür Yasar, Taha Abdi Ali
Publik: 260

191215 (Eriksdalshallen)
Hammarby-Torslanda 6-0 (4-0)
Mål: Taha Abdi Ali 2, Özgür Yasar, Elvir Spahovic, Josef Rakez, Liridon Makolli
Publik: 412


Spelartruppen

Taha Ali (Nacka Juniors)
Alan Arslan
Tolga Ayranci
Michel Basberber
Stephan Eriksson (Djurgården)
Sebastian ”Basse” Holmqvist
Liridon Makolli
Christiane Barahona Montes
Fredrik Notice
Josef Rakez
Nicolas Alejandro Vaz Rodriguez
Elvir Spahovic
Özgur Yasar
Mosaddiq ”Musse” Zekria (Nacka Juniors)
Tränare:
Daniel Blanco
Assisterande tränare:
Mikael Hedlund (Strängnäs FC)



Futsal, damer


RFL Södra Svealand

191026 (Skärholmshallen)
Hammarby-Örebro 2-4 (2-2)
Mål, Hammarby: Ellika Holmberg, Linn Malmberg
Publik: 25

191102 (Alléhallen)
Sköllersta-Hammarby 2-4 (0-1)
Mål, Hammarby: Fanny Michelsson 2, Ida Nyberg
Publik: 156

191117 (Eriksdalshallen)
Hammarby-Boo 4-8 (1-5)
Mål, Hammarby: Grace Cespedes 2, Klara Spjuth, Natalia Julia Maciaszczyk
Publik: 69

191207 (Sjöstadshallen)
Sätra-Hammarby 8-8 (3-3)
Publik: 15

191213 (Skärholmshallen)
Hammarby-Sätra 4-1 (2-0)
Mål, Hammarby: Esmé Faulds, Ida Edegård, Grace Cespedes, Klara Spjuth
Publik: 62

191222 (Vintervikshallen)
Rågsved-Hammarby 6-1 (3-0)
Mål, Hammarby: Esmé Faulds
Publik: 55


Spelartruppen

Grace Cespedes
Ida Edegård
Esmé Faulds
Ellika Holmberg
Natalia Julia Maciaszczyk
Linn Malmberg
Fanny Michelsson
Ida Nyberg
Klara Spjuth



Goalball



Handboll, herrar


Andreas Halvarssons efterhängsna axelskada spoilerade hela hans säsong. Ett tungt avbräck för Hammarby. Rickard Lönns beslut att trappa ner en aning likaså. Ett glädjeämne var förvärvet från Sävehof, Gustav Davidsson.
  Gustav Davidsson representerade Sverige då U21-landslaget kom trea i Scandinavian Open på försäsongen.
  Han deltog även i U21-VM i juli där Sverige slutade 11:a.
  Hammarbys målvakt Linus Bergh var med i U19-landslaget som spelade VM i Skopje, Nordmakedonien.


Träningsmatcher

190816 Nyköping-Hammarby 14-32 (6-19) P: 250 (Rosvalla)
190821 Hammarby-Tyresö 28-26 (14-14) (Eriksdalshallen)
190830 Tyresö-Hammarby 37-34 (20-16) (Tyresö Open)
190831 Hammarby-Bodens BK 36-26 (18-16) (Tyresö Open)
190901 LIF Lindesberg-Hammarby 27-26 (16-14) (Tyresö Open)
190903 Eskilstuna Guif-Hammarby 26-26 (14-12) (Stiga Sports Center)
190909 Hammarby-Rimbo 39-25 (17-14) P: 450 (Eriksdalshallen)


USM

Pojkar 18

190921 Uppsala HK-Hammarby 16-18 (steg 1)
190921 Hammarby-IK Sävehof 14-26
190922 Hammarby-HK Varberg 28-19
190922 IFK Nyköping-Hammarby 18-19
190928 VästeråsIrsta HF-Hammarby 22-27 (steg 2)
190928 Hammarby-Falu HK 20-18
190929 Uppsala HK-Hammarby 19-19
190929 Åkersberga HK-Hammarby 21-26

Pojkar 14

191012 Visby IF Gute-Hammarby 7-29 (steg 1)
191013 Hammarby-Uppsala HK 2 26-21
191013 Eskilstuna Guif-Hammarby 28-24


Spelartruppen

Målvakter:
Linus Bergh (Täby HBK)
Alexander Holmberg (Skånela IF)
Utespelare:
Gustav Davidsson (Sävehof)
Martin Dolk
Kevin Johansson Eggen
Max Gugolz
Simon Hjortenbo
Topias Laine
Ludvig Lindeberg
Johan Nilsson, Fred Olsson
Gunnar Pettersson
Leo Rosendahl
Robin Sanderhem
Hendrik Varul (Pölva Serviti)
Anders Wik-Rydberg
Målvaktstränare:
Martin Norrbom (Täby HBK)
Fystränare:
Sonny Andersson



Handboll, damer


Liksom herrarna så inledde Hammarbys damer ett samarbete med HK Cliff. Det innebar att damjuniorerna skulle få möjlighet att spela seniorhandboll, fast då i en lägre serie.


Division 2 Östsvenska Norra

190928 Hammarby-Borlänge 15-27 (7-12) P: 40 (Sköndalshallen)
191005 Åkersberga-Hammarby 36-26 (16-9) P: 85 (Hackstahallen)
191013 Hammarby-Rosersberg 28-26 (13-15) P: 100 (Eriksdalshallen)
1910 Hammarby-Täby 22-23 (12-12) P: 123 (Eriksdalshallen)
191026 Ceres-Hammarby 28-18 (14-7) P: 63 (Norrtälje Sportcentrum)
191102 Enköping-Hammarby 27-17 (14-10) P: 70 (Idrottshuset)
191109 Uppsala-Hammarby 25-21 (12-12) P: 71 (Tjundaskolan)
191123 Hammarby-Lidingö 20-27 (10-12) P: 87 (Sköndalshallen)
191201 Sollentuna-Hammarby 23-23 (12-16) P: 30 (Sollentuna Sporthall)
191208 Hammarby-Spånga 25-31 (17-14) P: 78 (Eriksdalshallen)
191214 HF SIF-Hammarby 32-22 (18-8) P: 75 (Vikingahallen)


USM

Flickor 18

190921 Hammarby-Gökstens BK 15-21 (steg 1)
1909 GF Kroppskultur-Hammarby 30-14
1909 Hammarby-Borlänge HK 21-28
190922 Skånela IF-Hammarby 18-13
191116 Kalmar-Hammarby 16-11 (steg 2)
1911 Ankaret-Hammarby 14-9
19117 Hammarby-Trollhättan 15-22

Flickor 16

191005 Hammarby-Torslanda HK Blå 25-15 (steg 1)
1910 Hammarby-Gustavsbergs IF HK 13-18
191006 Hammarby-Edsbyns IF 17-23
191123 Hammarby-Vadstena HK 19-21 (steg 2)
1911 Hammarby-Falu HK 18-28
191124 Hammarby-Vassunda IF 19-16

Flickor 14

191019 Hammarby-Skå IK 25-9 (steg 1)
1910 Kiruna HK-Hammarby 11-30
191020 Bodens BK-Hammarby 10-28


Spelartruppen

Elvira Boström
Alva Alm-Pettersson
Stephanie Johansson
Leonora Krasniqi
Ellie Kågefors
Felicia Palm
Elina Rådström (Spårvägen)
Jobélla Tesfai (Silwing-Troja)
Julia Thorberg
Irma Åkesson
Tränare:
Rickard Lönn



Innebandy, herrar


Divsion 2 Stockholm

190921 Hammarby-Bar Central Nytorget 8-3 (4-2, 2-0, 2-1) (Sjöstadshallen)
190928 Offensiv Lidingö-Hammarby 3-8 (1-1, 0-5, 2-2) (Bodals Bollhall)
191005 Hammarby-Hässelby 5-4 (2-1, 1-2, 2-1) (Sjöstadshallen)
191012 Sörskogen-Hammarby 3-8 (0-2, 2-5, 1-1) P: 40 (Fleminghallen)
191019 Hammarby-Väsby 3-2 (0-1, 3-0, 0-1) (Sjöstadshallen)
191025 Vallentuna-Hammarby 8-8 (2-2, 0-3, 6-3) (Hammarbackens Sporthall)
191102 Hammarby-Hammarbyhöjden 10-3 (0-1, 6-2, 4-0) (Sjöstadshallen)
191123 Hammarby-Värmdö 4-4 (1-0, 2-3, 1-1) (Sjöstadshallen)
191129 Nacka Wallenstam-Hammarby 1-5 (1-2, 0-1, 0-2) (Ormingehallen)
191206 Ingarö-Hammarby 3-11 (1-4, 0-3, 2-4) P: 138 (Ingarö Sporthall)
191214 Bar Central Nytorget-Hammarby 4-6 (0-3, 2-0, 2-3) P: 93 (Skanstullshallen)


DM

190807 Hammarby-Tungelsta IF (gruppspel, Sjöstadshallen)
190908 Hammarby-Sörskogens IF (Sjöstadshallen)
190908 Tyresö Trollbäcken IBK-Hammarby (Sjöstadshallen)
191030 Hammarby B-Järfälla IBK 2-5 (2-1, 0-3, 0-1) (Sjöstadshallen)


Träningsmatcher

Hammarby-Tungelsta IF (div 3) 8-4


Spelartruppen

Pontus Fors
Gustav Arbell
Marcus Attebrant
Alexander Fastberg
Pontus Fors
Oscar Hallström (Tyresö Trollbäcken)
Markus Johansson
Markus Khan
Mattias Khan
Nicklas Nydén
Viktor Rodén
Johan Schantz
Rasmus Stark
Joel Sund
David Westberg
Andreas Åslund
Lukas Örtengren
Tränare:
Danne Berg
Birger Franzén
Magnus Wallner



Innebandy, damer


Allsvenskan Östra

190920 Alunda-Hammarby 4-5 (0-3, 2-0, 2-2) P: 285 (Olandshallen)
190928 Hammarby-Sundsvall 5-7 (2-2, 2-1, 1-4) P: 60 (Sjöstadshallen)
190929 Hammarby-Kockargården 13-1 (7-0, 2-0, 4-1) P: 50 (Sjöstadshallen)
191012 RIG Umeå-Hammarby 6-5 (1-0, 1-2, 4-3) (Umeå Energi Arena)
191013 Dalen-Hammarby 4-6 (0-3, 2-1, 2-2) (Umeå Energi Arena)
191026 Hammarby-Storvreta 5-2 (2-1, 2-0, 1-1) P: 75 (Sjöstadshallen)
191103 Hammarby-Åkersberga 6-2 (2-1, 2-0, 2-1) P: 52 (Sjöstadshallen)
191107 AIK-Hammarby 2-5 (2-1, 0-3, 0-1) P: 297 (Solnahallen)
191123 Hammarby-Falun 3-4 (1-0, 2-1, 0-3) P: 90 (Sjöstadshallen)
191201 Bele Barkarby-Hammarby 3-5 (1-2, 2-1, 0-2) P: 202 (Jakobsbergs sporthall)
191221 Storvreta-Hammarby 2-6 (2-0, 0-2, 0-4) P: 137 (Storvreta IBK Sporthall)


DM

190831 Hammarby B-Vendelsö IK (gruppspel, Sjöstadshallen)
190831 Hammarby B-Täby FC (Sjöstadshallen)
190901 Vaxholms IBF-Hammarby B (Sjöstadshallen)
191003 Hammarby B-Bele Barkarby 0-17 (0-7, 0-5, 0-5) (8-delsfinal, Sjöstadshallen)
191017 Vendelsö IK-Hammarby 1-6 (0-2, 1-1, 0-3) (Lyckeby Sporthall)
191125 Hammarby-Bele Barkarby IF IBF 4-2 (1-0, 2-1, 1-1) (kvartsfinal, Sjöstadshallen)
191219 Hammarby-Älvsjö AIK 5-2 (1-1, 1-1, 3-0) (semifinal, Sjöstadshallen)
200129 Hammarby-Åkersberga IBF (final, Eriksdalshallen)


Spelartruppen

Moa Delshammar
Lisa Dahl
Saga Emtell
Felicia Envall
Mimmi Eriksson
Angelica Gustafsson
Moa Hedlund
Mikaela Lanbro
Moa Lindqvist
Tyra Müller-Nord
Julia Ravelius
Sara Ryman
Frida Sundh
Malin Söderberg



Ishockey, herrar


Träningsmatcher

190821 (SDC-hallen)
Hammarby-Vallentuna BK 0-2 (0-1, 0-1, 0-0)

190827
Köping HC-Hammarby 6-0

190830 (Ängevi Ishall)
Forshaga-Hammarby 4-5 es

190904 (SDC-hallen)
Hammarby-Köping

190907
Mariestad-Hammarby 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
Mål, Hammarby: Robin Kokkonen

190914
Skövde-Hammarby


Spelartruppen

Målvakter:
Sebastian Andersson (utflykt i Birmingham Bulls, USA samt Australien)
Marcus Due-Boje (Hanviken)
Utespelare:
Joakim Albertsson (Huddinge)
Gustav Eriksson (IFK Arboga)
Victor Erixon (Nacka HK)
Robin Kokkonen (Nybro Vikings)
Emil Leijon (Tyresö/Hanviken)
Niclas Rosenberg (Junior Bruins, USA)
Viktor Thim (Viggbyholm)
Tränare:
Tommy Latva (till december)
Benny Rönnelöw (från december)
Assisterande tränare:
Magnus Kullerback
Arto Parkkali (från december)
Lagledare:
Tony Hjälmheden
Materialförvaltare:
Robert Gustafson
Bosse Mårtensson
Patrik Westerlund
Sportchef:
Benny Rönnelöw
Fystränare:
Stefan Ek
Rehabansvarig:
Marcus Vig



Ishockey, damer


Att ishallen vid Zinkensdamm var tvungen att rivas drabbade Hammarbys hockeytjejer.
  Till den här säsongen fick laget flytta till Kärrtorp där man satt upp ett tält.


Spelartruppen

Annie Åsell (SDE)



Orientering



Rodd



Rugby


Spelartruppen

Tränare:
Jeff Ruttle



Skidor



Speedway/Isracing



2020